tel. 25 ­633 10 16

Wyszukaj projekt

Opcje zaawansowane
AT-170 Projekt Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, DPS, ZOL - AT studio PROJEKT - Biuro Projektow

Katalog projektów

Budynki dla biznesu

AT-170 Projekt Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, DPS, ZOL

Parametry projektu

Pow. użytkowa: 1771.6m2
Pow. zabudowy: 1626.41m2
Wysokość budynku: 10.96m
Kubatur budynku: 7262.91m3
Kąt nachylenia dachu: 22°
Koszt budowy:
Cena projektu:
25000 zł
Zamów projekt

Opis projektu

AT-170 Projekt Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, DPS, ZOL
Projekt domu pomocy społecznej, Projekt służby zdrowia

Projekt budynku użyteczności publicznej zakładu opiekuńczo-leczniczego. Budynek dostosowany do wymogów i norm dla prowadzenia działalności w zakresie opieki medycznej.
Projektowany budynek zakładu opiekuńczo-leczniczego wykonany jest w technologii tradycyjnej murowanej z bloczków YTONG PP 3/0,5 S+GT gr. 24cm ocieplone od zewnątrz fasadową wełną mineralną skalną Rockwool Frontrock Max E gr. 16cm metodą lekką mokrą.
Budynek dwu-kondygnacyjny częściowo podpiwniczony z dachem wielospadowym konstrukcji drewnianej kryty blachą płaską Ruukki Classic na rąbek stojący, strop gęsto żebrowy belkowo-pustakowy typu Konbet Teriva 24/60 Base o wysokości konstrukcyjnej 24cm, wypełnienie między belkami kratowymi pustakami stropowymi Termo 10-komorowymi Konbet.
Elewację wykonano z tynku silikatowego z elementami z deski elewacyjnej oraz płytek kamiennych elewacyjnych, cokół wykonano z płytek kamiennych elewacyjnych. Stolarka okienna i drzwiowa PCV lub aluminiowa
Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wjazd na parter odbywa się po pochylni dla osób niepełnosprawnych, natomiast na piętro oraz pomieszczenia zlokalizowane w piwnicy wjazd odbywa się za pośrednictwem windy osobowej.
Projektowany budynek wg kategorii obiektów budowlanych zakwalifikowany został do XI kategorii.

Budynek projektowany przeznaczony jest dla 50 pacjentów, którzy umieszczeni zostaną głównie w pokojach 2-, 3-osobowych, wyposażonych w oddzielne sanitariaty.
Zakład Opiekuńczo Leczniczy będzie udzielał całodobowych świadczeń zdrowotnych obejmujących leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób nie wymagających hospitalizacji, które ze względu na stan zdrowia i stopień niepełnosprawności oraz brak możliwości funkcjonowania w środowisku domowym wymagają stałego fachowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego. Ze względu na funkcję i przeznaczenie obiektu wybudowane zostaną wraz z wyposażeniem następujące sale: sala kinezyterapii, sala fizykoterapii, sala gimnastyczna, sala hydroterapii, gabinet masażu, gabinety zabiegowe a także pomieszczenie kuchni oddziałowej z pomieszczeniami pomocniczymi, pokoje dla pacjentów, pomieszczenia biurowe, pomieszczenia porządkowe, kotłownia.


Zestawienie powierzchni

Powierzchnia użytkowa 1771.6m2
Powierzchnia netto 1876.16m2
Powierzchnia zabudowy 1626.41m2
Powierzchnia całkowita 2185.88m2
Kubatura 7262.91m3
Wysokość budynku 10.96m
Minimalne wymiary działki 42 x 77m
Szerokość budynku 33.78m
Długość budynku 68.66m

Technologia i konstrukcja

– ściany zewnętrzne:  YTONG gr. 24cm ocieplone styropianem 16cm

– ściany wewnętrzne –SILKA 24cm

– strop:  Teriva

– konstrukcja dachu –płatwiowo-kleszczowa

– dach: Blacha płaska na rąbek stojący, blachodachówka

– połać dachu pod kątem – 15o

– ogrzewanie – na paliwo stałe lub gazowe

Rzuty

Przekrój

Elewacje

Realizacje

Pliki do pobrania

Wersja PDF Wersja JPG Specyfikacja Dokumenty